Головне управління ДПС
у Закарпатській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Про переваги «Електронного кабінету» – платникам Тячівщини

, опубліковано 16 липня 2021 о 11:28

Податківці Тячівської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області інформують платників району про актуальність та переваги подання звітності в електронному вигляді та можливості «Електронного кабінету».

Зокрема, увагу відвідувачів Центру обслуговування платників фахівці звертають на те, що сьогодні у платника податків є вибір – подавати звіт в електронному вигляді в режимі онлайн, або за старим методом – віднести його самостійно в контролюючий орган.

Переваги електронної звітності перед традиційним методом подання звітів наочні та підтверджені: це й економія часу, і вибір зручного моменту для подання звітності, і наявність додаткових пріоритетів для усунення неточностей, і наявність додаткових можливостей програми (підказок, нагадувань, консультацій, автозаповнення звітності), і постійні оновлення, і оперативний контроль стану та якості звітування, а також автоматичне формування електронного архіву.

Для того, аби подати звітність в електронній формі, платнику необхідно отримати електронні сертифікати в будь-якому з Акредитованих Центрів сертифікації ключів. Податковий орган надає цю послугу безкоштовно. Увійшовши на сайт АЦСК ІДД ДПС, платник податків отримає повну інформацію про те, що потрібно та як їх отримати.

Надалі треба вибрати програмне забезпечення, яке використовується для подання електронної звітності. Знадобиться спеціальна програма, яка дозволить підписувати електронними сертифікатами звітність або іншу документацію і відправляти до контролюючих органів. Державна податкова служба надає безкоштовне програмне забезпечення: «Електронний кабінет» і «Єдине вікно подання електронної звітності».

На допомогу платнику прийде й популярний сервіс «Електронний кабінет» – персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціального встановленого клієнтського додатка. Сервіс дає можливість не лише подати звітність та різноманітну документацію, а ще й сплатити податки.

Для фізичних осіб в «Електронному кабінеті» наразі є такі можливості:

- доступ до реєстраційних даних та даних про об’єкти оподаткування (рухоме та нерухоме майно, відомості про які надходять до ДПС з відповідних реєстрів інших державних органів);

- доступ до сформованих податкових повідомлень – рішень щодо сум нарахованих податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю;

- подання декларації про майновий стан і доходи;

- отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

Крім того, через режим «Стан розрахунків з бюджетом» фізичні особи можуть сплатити податки, збори, платежі, обравши на вибір одну з платіжних систем.

Детальніше про можливості та переваги «Електронного кабінету» за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/.

За матеріалами Тячівської ДПІ

ГУ ДПС у Закарпатській області