Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Ужгородські податківці проводять тренінги для платників податків щодо користування електронними сервісами від ДПС

опубліковано 19 квітня 2024 о 14:38

Працівники ДПІ у місті Ужгоролді звертають увагу відвідувачів ЦОП на подання звітності з використанням «Електронного кабінету платника» та розповідають про мобільний застосунок «Моя податкова».

Податківці інформують, що подання електронної звітності через сервіс «Електронний кабінет платника» не потребує інсталяції інших програм, він забезпечує цілодобову взаємодію платників податків з органами ДПС в режимі реального часу, онлайн. Це сервіс, за допомогою якого здійснюється взаємодія органів ДПС та платників податків у режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення. Знайти його можна за адресою cabinet.tax.gov.ua, а також на офіційному веб-порталі ДПС України.

Також фахівці податкових органів розповідають про мобільний застосунок «Моя податкова». Це простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян, а також сплати податків з використанням платіжних систем. Мобільний застосунок доповнюватиметься новими можливостями відповідно до потреб платників податків.

Крім того, звертають увагу громадян на норми Закону України від 30 червня 2023 року №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування в період воєнного стану», зокрема стосовно застосування РРО та ПРРО. Наголосив на необхідності застосування фізичними особами підприємцями II-IV груп РРО або ПРРО у разі здійснення розрахунків з покупцями за готівку та зазначив, що відновлено застосування штрафних санкцій за порушення законодавства щодо застосування РРО або ПРРО. Суб’єкти господарювання можуть самостійно за власним бажанням обрати класичний або програмний РРО, залежно від своїх функціональних потреб та фінансових можливостей.

Окрім іншого, податківці наголошують, що з 1 січня 2024 року триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2023 році.

За матеріалами ДПІ у місті Ужгороді

ГУ ДПС у Закарпатській області